Ktorá poisťovňa sa najviac oplatí?
Aktuality z médií
21.9.2015
Nový Čas

Na zmenu máte čas len do konca septembra

BRATISLAVA - Zvažujete zmenu zdravotnej poisťovne? Už nemáte veľa času. Možnosť prestupu z jednej do druhej poisťovne uplynie 30. septembra. Všetky sa predbiehajú v poskytovaní úľav a výhod. Aké služby a produkty ponúkajú? Prečo by ste si mali vybrať Vše o becnú zdravotnú poisťovňu, Dôveru alebo Union?

Široká sieť lekárov, bezplatné preventívne prehliadky a očkovanie, krátke čakacie lehoty na operácie, rôzne výhody a zľavy – na zmenu zdravotnej poisťovne je posledných 10 dní a poisťovne sa predháňajú v nábore klientov. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou avizuje veľký záujem o prestup. Kým vlani koncom augusta viedol 39 880 prihlášok, teraz je to o 17-tisíc viac. „ÚDZS eviduje 57 164 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne od 1. 1. 2016,“ tvrdí hovorkyňa úradu Soňa Valášiková. Dôležité je vyplniť a podpísať prihlášku a odovzdať ju v pobočke vybranej poisťovne.

Ako na to ?? Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť raz ročne. ?? Prestup si vyžaduje vyplnenú a podpísanú prihlášku, ktorú dostanete v ktorejkoľvek pobočke vybranej poisťovne.

?? Prihlášku musíte podať do 30. septembra.

?? Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou posúdi, či prihláška spĺňa potrebné podmienky. ?? Ak je prihláška v poriadku, novým klientom poisťovne sa stanete 1. januára 2016.

?? Staré preukazy poistenca a európsky preukaz zdravotného poistenia musíte vrátiť do 8. januára 2016. Vlani sa prehlásilo viac ako 93-tisíc ľudí ?? V minulom roku prihlášku podalo 93 070 poistencov. Je to najmenej od roku 2006.

?? Úrad pre dohľad akceptoval 89 633 prihlášok.

?? Najčastejšími dôvodmi neakceptovania boli duplicita prihlášky a rozhodnutie poistenca vziať ju späť.

***

Union poisťovňa

Deti ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? bezplatné CRP vyšetrenie z kvapky krvi ?? úhrada 30 % oboch dávok vakcíny proti žltačke A a 30 % všetkých 3 dávok proti žltačke A+B ?? úhrada 50 % všetkých 3 dávok vakcíny proti kliešťovej encefalitíde ?? bezplatné zapožičanie prístroja na monitorovanie dychu a pohybu dieťaťa do 6 mesiacov ?? príspevok na pečatenie zubov pre deti od 5 do 10 rokov vo výške 7 € za zub ?? úhrada 50 % vakcíny proti HPV pre dievčatá aj chlapcov od 13 do 15 rokov ?? príspevok na vyšetrenie potravinovej intolerancie 70 €

Dospelí a seniori ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? bezplatné CRP vyšetrenie z kvapky krvi ?? úhrada 30 % oboch dávok vakcíny proti žltačke typu A a 30 % všetkých 3 dávok proti žltačke typu A+B ?? úhrada 50 % všetkých 3 dávok vakcíny proti kliešťovej encefalitíde ?? úhrada 50 % vakcíny proti pneumokokom príspevok na vyšetrenie potravinovej intolerancie 70 € ?? bezplatné preventívne vyšetrenie krčka maternice už od 18. roku (zákonný nárok od 23 rokov) ?? bezplatné preventívne vyšetrenie hrubého čreva a konečníka už od 40. roku (zákonný nárok od 50 rokov) ?? bezplatné preventívne vyšetrenie prostaty už v 2-ročných intervaloch od 40. roku (zákonný nárok v 3-ročných intervaloch od 50 rokov)

Ďalšie služby a výhody ?? zľavy v kúpeľoch, očných optikách, fitnescentrách ?? zľava 20 % na výživové doplnky Walmark ?? zľava 50 % na cestovné poistenie v sesterskej Union poisťovni ?? elektronické služby Online pobočka

Dôvera zdravotná poisťovňa

Deti ?? refundácia doplatkov za lieky až do 100 € ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? úhrada 50 % všetkých 3 dávok vakcíny proti žltačke A+B ?? úhrada 3. dávky vakcíny proti kliešťovej encefalitíde Dospelí a seniori ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? úhrada 50 % všetkých 3 dávok vakcíny proti žltačke A+B ?? bezplatné očkovanie proti pneumokokom zrýchlené preventívne vyšetrenie žien mamografom ?? rozšírená preventívna prehliadka zameraná na ochorenia srdca a kardiovaskulárne choroby od 30 do 60 rokov Ďalšie služby a výhody ?? zľava do Kúpeľov Piešťany pre darcov krvi do 25 % ?? zverejňovanie čakacích lehôt na operácie ?? zľava 50 % na nadštandardné izby v nemocniciach Svet zdravia ?? zľava 10 % na vybrané zákroky na klinike reprodukčnej medicíny na Slovensku, maximálne 200 € ?? elektronické služby Elektronická pobočka

Všeobecná zdravotná poisťovňa

Deti ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? úhrada 3. dávky vakcíny proti žltačke B alebo A+B Dospelí a seniori ?? bezplatné očkovanie proti chrípke ?? úhrada 3. dávky vakcíny proti žltačke B alebo A+B ?? bezplatné vyšetrenie krčka maternice pri každej preventívnej prehliadke u gynekológa ?? bezplatný test na okultné krvácanie už od 40. roku (zákonný nárok od 50 rokov) ?? bezplatná urologická prehliadka mužov v 3-ročných intervaloch už od 40. roku (zákonný nárok od 50 rokov) ?? bezplatné vyšetrenie rizika vzniku cievnej mozgovej príhody Ďalšie služby a výhody ?? zľavy na kúpeľné pobyty samoplatcov do 25 % ?? zľavy 10 % na vitamíny ?? zľavy v cestovných kanceláriách ?? elektronické služby ePobočka