O kampani
13.9.2013

Radi si vyberáme, čo si dáme na raňajky a kam pôjdeme na dovolenku. Nechceme, aby nám niekto hovoril, čo máme robiť, nechceme na výber len jednu jedinú možnosť. To isté platí pre jednu zdravotnú poisťovňu. Navyše, ak sa odstráni zo zdravotníctva konkurencia, vrátime sa všetci povinne 30 rokov dozadu so všetkými dôsledkami. Aby sa tak nestalo, potrebujeme vláde ukázať, že nám na možnosti výberu záleží a nenecháme si ju vziať.

 

„Zabojujte o vaše právo na výber zdravotnej poisťovne“

 

Kampaň „Nie som ovca – viem si vybrať sám“ je tu už od roku 2012 a jej význam sa nemení: jej cieľom je vyvolať diskusiu o zámere vlády, ktorá v júli 2012 bez serióznej analýzy vyhlásila nútené spájanie poisťovní do jedinej – štátnej poisťovne – ako údajný liek na nedostatky v slovenskom zdravotníctve. Z prieskumov je zrejmé, že ľudia chcú mať na výber a že sú proti vládnemu návrhu bezmocní. My sme presvedčení, že najlepším odkazom vláde je dôkaz, že ľudia oceňujú konkurenčný trh a využívajú možnosť voľby, ktorú majú. Preto je tohtoročná kampaň zároveň výzvou na prepoistenie – jedine tak môžeme vyslať odkaz, že pluralita tu má miesto a že nám na tom, akú máme zdravotnú poisťovňu stále záleží.  

 

Táto kampaň si preto kladie za cieľ ponúknuť platformu na diskusiu o zdravotnom poistení na Slovensku a prínose pluralitného systému, ktorý umožňuje každému človeku vybrať si slobodne a na základe vlastnej skúsenosti svoju zdravotnú poisťovňu.